Az ECOROTE szélturbina előnyei

  • Működése független a széliránytól
  • Hálózattal párhuzamosan és szigetüzemben is működhet
  • Egyszerű telepíteni szállodáknál, üzleteknél, társasházaknál, gyártócsarnokoknál és még sok más helyen
  •  Magas minőségi színvonalú anyagok alkotják
  • Precíziós gyártású
  • Nem ártalmas a környezetre
  • Ellenáll extrém időjárási viszonyoknak
  • Ellenáll az erős szélnek
  • Csendes üzemű
  • Esztétikus megjelenésű
  • Alacsony indulási sebességű 1,2 – 2 m/s
  • Az egyszerű mechanikai konstrukció meghibásodás nélküli működést eredményez
  • Igen erős szerkezetű
  • Karbantartás mentes a működése
  • Megengedett működési hőmérséklet tartománya -40°C - +70°C
  • Tartós – súrlódó alkatrészektől mentes
  • Felújítási igénye nincs

A szélturbina szerkezeti konstrukciójának előnyei

A szélturbina lehetővé teszi a szélenergia 71%-ának villamosenergiává való alakítását. A szélturbinát felépítő alkatrészek 98%-a hazai forrásból származik. A generátor tárcsa, amely a szél kinetikus energiáját villamosenergiává alakítja, súrlódásmentes elemekből lett kifejlesztve, amely ezáltal karbantartás mentes. A szélturbina lapátjait, az extrudált alumínium varrat nélküli profiljának köszönhetően, hőhatás okozta hőtágulásnak való ellenállás jellemzi. Ráadásul a lapátokat fehér, napfényt visszatükröző, C5+M védőosztályba sorolt festék borítja. Az acél elemek galvanizáltak, az alumínium elemek anódosan védettek, ezzel biztosítva van a hatásos korrózió védelem.

Műszaki adatok

A szélturbina használati üzemmódjai


1. Hálózatra tápláló üzem / hálózatra tápláló napelemmel kiegészített üzem

Ez adott lehetőség, ha az épület a közcélú hálózathoz csatlakozik. Ez az egyik legegyszerűbb rendszer, amikor bármilyen teljesítményű szélturbina egy hálózati inverterrel (1 x 230 V AC, vagy 3 x 230 V AC feszültségen), hálózatvédelemmel, oda-vissza fogyasztásmérővel és szélturbina fékkel kapcsolódik a hálózathoz. A rendszer kiegészülhet hálózatra tápláló napelemekkel is. Lehetőség van aggregátornak a rendszerhez való illesztésére is, ha hálózatkimaradás esetén is biztosítani kívánjuk saját ellátásunkat. A hálózatra tápláló üzem lehetőséget ad a saját termelés pillanatnyi felhasználására és a többlet hálózatba való táplálására a megfelelő hálózatcsatlakozási engedélyek birtokában. A rendszer hátránya, hogy hálózatkimaradás esetén (pl. vihar miatt) nem működik, szünetel a saját ellátás is, kivéve, ha van aggregátorunk erre az esetre, de az már nem megújuló energiáról történő ellátás lesz.

Ennek az üzemmódnak jelenlegi hátránya a hálózatra csatlakozás, ami miatt jelenleg átmenetileg nem engedélyezett Magyarországon.

Jelmagyarázat: 1. ECOROTE szélturbina      2. Inverter / vezérlés

4. 230 V-os fogyasztó     5. Vízmelegítő (bojler, vagy villamos kazán

6. Napelemek (napelemmel kiegészített rendszerben)    7. Aggregátor (opcionálisan)

8. Hálózati főkapcsoló és fogyasztásmérő

2. Szigetüzem / napelemmel kiegészített szigetüzem

Tökéletes megoldás azon épületek számára, amelyek nem kapcsolódnak a közcélú hálózathoz, mint pl. turistaházak, tanyák, hálózattól független rezidenciák. Ez a rendszer felépítésében hasonló a hálózatra tápláló rendszerhez, de az egyes rendszerelemek eltérőek. Így mindenképp szükséges hozzá akkumulátor, másfajta (szigetüzemi) inverter és nem kell hozzá oda-vissza fogyasztásmérő, valamint hálózatcsatlakozási engedély. Szigetüzemű napelemekkel kiegészíthető. A rendszer hátránya, hogy a felesleges energiát csak akkumulátorban és villanybojlerben tudja tárolni, viszont aggregátorral kiegészítve sosem lesz áramszünet. A DIRECT HOME ENERGY Kft. HKMER rendszerének tartozékaként használva, napszaktól függetlenül akár borult, de szeles időben, stabil önellátást tudunk megvalósítani. 

Jelenleg csak ez az egy üzemmód engedélyezett Magyarországon.





Jelmagyarázat: 1. ECOROTE szélturbina      2. Inverter / vezérlés

3. Akkumulátorok     5. Vízmelegítő (bojler, vagy villamos kazán

6. Napelemek (napelemmel kiegészített rendszerben)    7. Aggregátor (opcionálisan)

3. Vegyes (hálózatra tápláló/sziget) üzem

A vegyes rendszer lehetőséget ad a hálózatra tápláló üzem és a szigetüzem előnyeinek ötvözésére. A vegyes rendszer megoldja a hálózatkimaradás miatti ellátásszünet problémáját, mivel akkumulátorral rendelkezik, ami lehetőséget ad arra, hogy a szélturbina, vagy az azt kiegészítő napelem is a fölös energiáját abban eltárolja, ami az áramszünet idejére az akkumulátor kapacitásának mértékéig biztosítja az ellátást. Ahol tartósabb áramszünetek is előfordulhatnak, ott aggregátorral kiegészítve a rendszert teljes ellátás biztonságot kapunk. További fölös energia vízmelegítésre fordítódik. Ha a szél-, vagy napenergia nem elég a fogyasztók ellátására, akkor a hiányzó részt a hálózatból pótolja. Amikor az akkumulátorok teljesen feltöltött állapotban vannak és még van fölös energia a szélturbinából, vagy napelemekből az épület ellátásán felül, akkor az kiadható a hálózatra. Hálózatra való visszatáplálás nélküli, egyszerűbb  rendszer a HKMER. Ez a vegyes rendszer,  lényegében a megújuló  energia rendelkezésre állásának mértékéig csökkenti az épület hálózatból vásárolt villamosenergia szükségletét nagyobb ellátásbiztonsággal, mint a csak hálózatra tápláló rendszer.

Ennek az üzemmódnak is hátránya a hálózathoz való csatlakozás, ami jelenleg ilyen formában nem engedélyezett Magyarországon.

Szélturbina rögzítési módok

A szélturbina rendszerelemei


Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy weboldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani.